Citroen’in makyajını tamamladığı C4 Cactus üzerindeki örtüleri kaldırdı.

Citroen C4 Cactus’ e kapsamlı bir revizyon yapıldı ve yeni model gelecek yıl satışa çıkacak.

Yeni 2018 Citroen C4 Cactus, ‘kayan bir tavana’ ve 31 farklı renk kombinasyonu ile birlikte kahve içmek için ne zaman durmanız gerektiğini de söylüyor. Tamamen yeni olan hatchback’in  iç ve dış renkleri sayısız yollarla değiştirebiliyor ayrıca çok sayıda kullanışlı sürücü yardım sistemi mevcut.

Citroen C4 Cactus, kahve için ne zaman duracağınızı söyleyen akıllı uyarı sistemine sahip. Kahve Molası Uyarısı, 40 saat / saat hızında iki saat yolda kaldıktan sonra durmanın zamanının geldiğini söylüyor. Her ne kadar biraz sinir bozucu olsa da dokunmatik ekran menüleriyle uyarı sistemini kapatabilirsiniz. Aynı zamanda, bir geri sürüş kamerası, anahtarsız çalıştırma, park yardımı ve hız işareti tanımayı da içeren 12 adet sürücü yardım sisteminden sadece bazıları. Citroen Cactus, yeni süspansiyon ve koltuklar sayesinde bugüne kadarki en rahat araçlardan biri.

Yeni model de arka tarafta ince, 3D efektli LED ışıkları alıyor ve ön kısımda yeni iki katmanlı ışıklar var. İçeride, kabin yumuşakça dokunmuş materyalleri ve düşük gösterge tablosu ile bir kozaya benzer şekilde tasarlanmış duruyor. Ayrıca bir akıllı telefon yerleştirme alanı, iki fincan tutacağı ve 12V ve USB yuvaları var. Yolda 130 bg’ye kadar güç sağlayan üç silindirli bir turbo şarjlı benzinli motor var.

Citroen CEO’su Linda Jackson şunları söyledi: “Citroën’in amacı konfor konusunda kriter marka olmak ve tam donanımlı bir marka olarak, bu yeni konforu çok sayıda müşteriyle buluşturmaktır. Yeni C4 Cactus ve sürülmesi ile Progresif Hidrolik Yastıklı süspansiyonun piyasaya, sürücüler için tam uyumlu orijinal kompakt bir hatchback getiriyoruz” dedi.

İlk kez C5 Aircross modelinde yer verilen yeni süspansiyon sistemi PHC (progresif hidrolik süspansiyon) C4 Cactus’te de yer alacak. Geleneksel süspansiyon sisteminde, amortisörün iki ucunda bulunan iki adet takoz yerine burada her köşede ikinci bir hidrolik amortisöre yer verilmiş. Bu sayede sürüşün daha konforlu ve pürüzsüz olması hedefleniyor. Fransız marka, daha yüksek yoğunluklu sünger kullandığı yeni koltukları sayesinde makyajlı C4 Cactus ile uzun yolculukları daha konforlu kılmayı vadediyor. 31 farklı dış gövde rengi kombinasyonu sunulan makyajlı C4 Cactus için müşteriler, beş farklı alaşım janttan birini tercihi edebilecekler.

Artık çok daha küçük şekilde yan kısmın alt bölümüne kendisine yer bulan airbumplarla birlikte tamponlar ve 3D efektli yeni arka LED ışıklandırma grubu dış tarafta yapılan değişimlerin başını çekiyor.

C4 Cactus’ün motor alternatiflerine baktığımızda önceki modellerinden olan 1.2 litrelik turbo motor 130 beygir güç üretiyor. Bu motorun atmosferik versiyonu 82 beygirlik güç değeriyle opsiyonlar arasındaki yerini alıyor.

Aracın dizel motor seçeneğiyse 2018 eylül ayına kadar satışa çıkması beklenmiyor.

Araç 100 ve 120 beygirlik iki versiyonla sunuluyor. Kullanıcılar benzinli ve dizel motorda da beş ileri manuel ve altı ileri otomatik şanzımanları seçebilecek.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin