Koç yatırımlarına devam ediyor !

Otokoç’un ve Avis Budget Group’un Yunanistan’da bulunan en büyük araç kiralama şirketi Olympic Commercial and Tourism Enterprise SA’yı satın aldılar.

 

Koç otomotiv

 

Yapılan açıklamada uluslararası pazarlarda büyümeye devam ederken yeni bir yatırım ile araç kiralama şirketi olan Olympic Commercial and Tourism Enterprise SA Otokoç, Avis Budget ve Olympic’in ortaklığı ile satın alındı.

Ortak alınan bu şirketinin yüzde 80’i Otokoç’a ve yüzde 20’si ise Avis Budget Group’a ait. Olympic 2017 yılının sonunda araç parkındaki araç sayısını  32 bin adete çıkarmıştı.

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Çimen şu sözleri söyledi:” Ülkemizde ilk otomotiv şirketi olan Otokoç 90. Yılında gerçekleştirmiş olduğu bu satın alma ile Türkiye’de dahil toplamda 9 ülkede 80 bin adet araç filosu oldu. Koç Holding olarak yurt içinde ve yurt dışında hep büyümeyi hedefleyen güçlü adımlarla ilerliyoruz. Avis Budget Group ile yapmış olduğumuz ortaklık neticesinde Yunanistan’da 455 miyon euro’luk yatırım gerçekleştirdi.” dedi.

 

koç Ford

 

Otokoç’un Avis Budget Group’un yapmış olduğu ortaklığa değinen Cenk Çimen, “ Koç Holding olarak birçok yabancı şirket ile uzun yıllardır ortaklıklarının olduğunu ve güvenlerinin hep tam olduğunu söyledi. 45 yıldır iş ortağı olan Avis Budget Group’u yabancı yatırımlarına ortak etmekten mutluluk duyduklarını ve bu araç kiralama şirketini engin tecrübelerle büyüteceklerini söyledi.

Otokoç’un Genel Müdürü Görgün Özdemir Türkiye’de otomobil sektörünün ilk temellerini Otokoç’un attığını söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti:” Yurtdışındaki büyüme stratejimizi son zamanlarda hız bir büyüme katederek. Neredeyse her yıl bir ülkede faaliyet gösterir olduk. Araç kiralama sektöründe ise sağlıklı bir büyümeyi hedefleyerek ülke ekonomisinede katkı sağlayacağını düşündüğümüzen Yunanistan’daki dev araç kiralama şirketi satın aldık. ” dedi.

 

 

1 YORUM

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin