Kore otomobil üreticisi Kia’nın makyaj operasyonu yaptığı Suv modeli Sportage, objektiflere kamuflajsız yakalandı.

Kore otomobil üreticisi Kia tarafından Sportage modeli farklı bir görünüm elde etmek için tercih edildi. Makyajlanan Sportage modeli genel hatları ile güncel olan modele çok benziyor. Ancak aracın ön ve arka tarafında yapılan büyük değişikler aracın farkını ortaya koymaya yetiyor.

 

 

Makyajlanan Sportage modelinde en fazla değişiklik gören yerlerden biri ise aracın ön yüzü olduğu görülüyor. Güncel modele nazaran daha köşeli hatlara sahip tasarıma yer verilmiş.Ön tampondaki hava girişleri ve sis farları araca farklı bir görünüm elde etmiş. Tampon üzerindeki krom çıta ile de sis farlarının ikiye ayrılması sağlanmış. Led olan ön farlar ise yeni bir yapıya kavuşturulmuş. Yine ön kısımda yer alan ızgara ise yeni görünüm ile biraz daha ön plana çıkarılmış.

 

 

Aracın arka yüzüne geldiğimizdeyse daha az değişikliklere yer verildiğini görüyoruz. Stop lambalarının görünümü değiştirilerek krom çıtalar ile birbirlerine bağlanması sağlanmış. Bu sayede ise farlarla da uyumlu bir şerit yer almış. Yine tampon kısmında yer alan ve yeniden şekillendirilen reflektörler arasına da krom çıta yerleştirilmiş. Bu değişikliklerin haricinde ise aracın arka tarafında genel yapı sabit kalarak korunmuş.

Makyajlanan Kia Sportage’in sadece dış hatları ie objektiflere yakalanmasından dolayı aracın iç mekanda ne gibi değişiklere yer verdiği göremiyoruz.  Haliyle kaputun altında da ne gibi değişiklikler var bilinmiyor. Ancak şunu söyleyebiliriz ki Kia’nın resmi siteden yapmış olduğu açıklamada Ecodynamics+ isimli hafif – dizel hibrid motorunu ilk olarak Sportage modelinde kullanıcak.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin