Henüz kesin bir bilgi olmasa da ihtimaller dahilinde Kia bir pick up modeli üretebilir.

Bilindiği üzere Hyundai, Santa Cruz pick up konseptinin üretim versiyonu üzerinde çalışıyor. 2020 gibi gelmesi beklenen aracın üretim modelinin gelişiminin sürdüğü bilinmekte. Peki Hyundai bir pick up modeli geliştiriyor ise bunun bir Kia versiyonunun gelme ihtimali çok yüksek olabilir.

İlginizi Çekebilir: 2019 Kia Ceed Türkiye’de

Kia Motors operasyon başkan yardımcısı ve America’nın genel müdür yardımcısı Michael Cole’la New York Otomobil Fuarı’nda görüşen MotorTrend, Hyundai markasının ürününü temel alan potansiyel bir pick up modeli hakkında nihai bir karar alınmadığı öğrenildi. Michael Cole, Kia markası adı altında bir pick up fikrini reddetmediği gibi gelen fikri doğrulamadı.

MotorTrend’e konuşmada bulunan Michael Cole, “Bu uzun bir yol. Bunun için durumun yeterince uygun olduğunu düşünüyoruz. Şu anda ana segmentlerimize odaklanıyoruz ve daha güçlü bir SUV markası olmak istiyoruz. Sedan sınıfında gücümüzü pekiştirmek istiyoruz ve bize en iyi fırsatı sağlayacak alanlara da ilgiliyiz.” İfadelerine yer verdi.

Kısaca belirtmek gerekirse otomotiv devi Kia pazardaki en önemli segmentte bulunan araçlarını kontrol altında tutarak rekabette elini güçlendirdikten sonra her şeyin plana uygun gitmesi dahilinde daha özel ürünlere yönelmeyi düşündüğü görülüyor.

Konuşmasında;

“Anlayacağınız, eğer tüm kutucuklara tik atabilirsek, elektrifikasyon ve diğer tüm konuları halledebilirsek serimizde bir pick up modeline yer verebiliriz. Ancak şu anki düşüncemiz bu değil. Bizim için asıl alan olduğunu düşündüğümüz SUV ve otomobillere odaklanıyoruz.” dedi.

İlginizi Çekebilir: Yeni Hyundai Tucson Tasarımıyla Büyüleyecek

İyi haber şu ki, Güney Kore otomotiv üreticisi Kia en azından sedan modellerinde yakın zamanda önemli bir rol oynayacağına inanıyor ve yatırım yapmaktan da mutluluk duyuyor.

 

1 YORUM

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin