Elon Musk’ın Tesla’sı Cenevre Otomobil Fuarı’na katılmadı. Ancak fuarda katılmadığı halde Tesla konuşuluyor. Fuara katılan neredeyse tüm markaların bir elektrikli modeli mevcut Tesla’ya gönderme yapıyorlar.

Hatta Hyundai gibi asıl hedefin Elon Musk’ın Tesla’sı olduğunu fuarın girişinde herkesin görebileceği bir alana “Sıra sende Elon” billboard yazılarını görebilirsiniz.

Elektrikli aracın dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinde olduğunu ve tabii bir de açıkladığı zarar her geçen gün büyüyen Tesla’nın işinin hiç de kolay olmadığını görüyoruz. Geleneksel otomobil üreticileri hem elektrikli hem de otonom işinde arayı çok çabuk kapatacak gibi görünüyorlar.

 

Renault yeni elektrikli aracı EZ-GO’yu anlatırken geleceğin akıllı şehirleriyle uyum içinde hareket edecek olan aracın sadece otomobil kullanmayanların, artık kullanamayanların ve daha da önemlisi hiç kullanmak istemediği için sürücü belgesi bile almayanların hizmetinde olacağını duyurdu. Artık her markanın bir elektriklisi var ama yollara çıkmaları için biraz daha zaman olduğu söyleniyor. Projelerin hazır olması yetmiyor, tüm altyapının, şehirlerin ve daha önemlisi otomotiv endüstrisinin hazır olması gerekiyor.

 

Renault, EZ-GO konsepti ile paylaşımlı ulaşıma yeni yorum getirdi. EZ-GO, kalabalık şehirlerde ulaşımı kolaylaştıracak yeni bir otonom ve paylaşımlı bir “robot taksi” konsepti olarak öne çıktı.

 

İsviçre’nin Cenevre kentinde düzenlenen fuar ziyaretçilerine 8 Mart’ta açılıyor. 18 Mart’a kadar sürecek olan fuarın açılış öncesi tanıtım etkinlikleri devam ediyor.

 

KARSAN’IN POSTA ARABASI

Türkiye’nin yerli otomobili üyesi olan Karsan, New York taksi projesinden sonra bu kezde şansını ABD Posta Servisi’nde deniyor. Karsan’ın Morgan Olson’la geliştirdiği prototipin plug-in hibrid olduğu anlaşılıyor. Aracın sağ ön tekerleğinin üzerinde bir elektrik fişi girişi, sol arka tekerleğinin üzerinde ise benzin deposu kapağı görülüyor.

 

 

Güçlü, Hızlı ve Dinamik Ferrari

Elektrikli furyası arasında bildiğinden vazgeçmeyen Ferrari, fuarda gürültülü motorları sevenlerin ilgi odağı olan V8 geleneğinin yeni temsilcisi niteliğindeki Ferrari 488 Pista’yı sergiledi. 720 beygir güç üreten 3.9 litrelik çift turbolu motora sahip olan Ferrari 488 Pista  0’dan 100’e 2.85 saniyede ulaşıyor.

2 YORUMLAR

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin