Alman otomobil devi Audi, Frankfurt fuarında geleceğin otomobil modellerini sergiliyor.

Alman otomobil devi Audi, Frankfurt fuarında geleceğin otomobil modellerini sergiliyor.

Markanın geleceğini yansıtan en çarpıcı modellerden biri olarak karşımıza çıkan Acion,  direksiyon ve pedalları olmaksızın hareket eden, dört kapılı konsept bir model.

Audi’nin Frankfurt’taki gövde gösterisi Acion ile sınırlı değil. Markanın fuarda öne çıkan bir diğer modeli yüksek performansı gündelik kullanımla birleştiren Yeni Audi RS 4 Avant oldu.

Kendi kendini yönetebilen araç Acion

Tamamen elektrikle çalışacak şekilde tasarlanmış Aicon, tek bir şarjla 700-800 km menzile ulaşıyor. Tasarımı, teknolojisi ve hareket kabiliyetiyle otonom sürüşün geleceği olan Audi Aicon, direksiyonsuz ve pedalsız tasarımıyla, modern iletişim teknolojisinin tüm imkanlarını ve ergonomisini sunan bir iç tasarıma sahip.

5.444 mm uzunluğu, 2.100 mm genişliği ve 1.506 mm yüksekliğiyle D segmentine yerleşen konsept model, geleneksek far ve aydınlatma üniteleri yerini yüzlerce üçgen piksel segmenti içeren tamamen dijital görüntüleme yüzeylerine bırakmış.

Audi Aicon’un solunda ve sağında yatay olarak yer alan ve göze benzeyen aydınlatma üniteleri, genişliyor, kısılıyor ve hatta yanından geçenleri takip edebiliyor. Bu sayede yayalar ve bisikletlileri tehlikeli durumlarla ilgili uyarmak amacıyla ekran yüzeylerinde animasyonlar kullanıyor.

Audi Aicon, geleceğin otonom araç sürüşüne ilişkin en gerçek işaretleri veriyor; uzun hüzmeli farlara artık ihtiyaç duyulmayacak. Lazer ve radar algılama sistemiyle karanlıkta da görüş sağlayan Aicon güvenli şekilde yol alabiliyor, engelleri tespit edebiliyor.

Audi RS4 Avant

Yeni RS4 Avant, 2.9 TFSI motoru 450 hp gücü ve 600 Nm tork değeriyle A4 ailesinin öncüsü konumunda. Model, quattro özelliğiyle V6 biturbo’nun gücünü dört tekerleğin tamamına dağıtıyor.

2018 Audi RS4 Avant

Audi’nin RS geçmişinin son ürünü olan Audi RS 4 Avant, önceki modellerde de görülen yüksek performansın gündelik kullanımına uyumunun yeni örneği.

Audi RS 4 Avant’ın dördüncü nesli tasarımında Audi 90 quattro IMSA GTO’nun detaylarından esinlenilmiş. Tipik RS petek yapılı masif hava girişleri ve geniş, düz tek çerçeveli ızgara da belirleyici bir unsur. 0’dan 100 km/s hıza sadece 4.1 saniyede ulaşan RS 4 Avant, isteğe bağlı RS dinamik paketiyle 280 km/saat maksimum hıza çıkabiliyor.

1 YORUM

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin