Her iki modelde de elektrikli bir dört tekerlekten çekiş sistemine sahip.

İlk bakışta standart bir Compass ve Renegade gibir görünüyor olabilir. Ancak bu iki Jeep modellerinin saklamış olduğu önemli bir özellikleri var. Dinamik off-road modellerinin kaputlarının altında, 1.3 lt’lik benzinli turbo şarjlı motorla birlikte çalışan elektrikli bir motor yer alıyor.

 

 

İlginizi Çekebilir: 2019 Volkswagen Golf Kış Testinde Görüntülendi

İçten yanmalı motor aracın ön tekerleklerine güç verirken elektrikli motor da arka tekerleklere güç veriyor. Böylelikle elektrikli dört tekerlekten çekiş sistemini aktifleştiriyor.

Bu süper ikilinin küçüğü olan Jeep Renegade, 190 bg ve 240 bg güç arasında bir çıkış sunuyor ve 0’dan 100 km/s hıza yaklaşık olarak 7 saniye gibi bir sürede ulaşıyor. Jeep Compass’in 240 beygirlik maksimum gücü ile performans sergilediğini belirtiyor. Ancak kesin ve net değerler şimdilik gizemini korumaya devam etmektedir.

 

 

Modeller hem benzinli hem de elektrikli versiyonda kullanılabilecek

Yeni Hibrit Jeep Renegade ve Yeni Hibrit Jeep Compass modellerinin henüz açıklanmayan batarya paketleri sayesinde yalnızca elektrik gücüyle 50 km yol katediyor. Her iki model de elektrik modunda iken maksimum 130 km/s hıza kadar çıkabilmektedirler. Ancak şunu söylemek gerekir bu hız verilerine çıkmak demek bataryanın şarjının daha çabuk bitmesine yol açabilir.

 

 

İlginizi Çekebilir: 2019 Mercedes-Benz GLC Makyajlandı

Jeep her iki modelin de bilgi eğlence sistemi ve gösterge paneli ekranlarının güncelleneceğini ve iki aracın çevre dostu olacağını gösteriyor. Ayrıca firma, elektrifikasyonun sağladığı bariz verimliliğin yanı sıra iki modelin de daha seri bir motor tepkisi ve daha iyi bir hızlanma performansı sunduğunu gösteriyor.

 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin