1. el araç alırken bu durumları görürseniz bir kez daha düşünün.

İkinci el sektöründe dönen e-ticaret sitelerindeki otomobil ilanı açıklamaları okuyanları güldürüyor. Pazarlama stratejileri ve taktikleri ile ilanlardaki tanımlamalarda en çok otomobiller ön plana çıkıyor.

İkinci el araç satarken kullanılan satış pazarlama klişleri;

“Arabayı bilen biliyor” diyerek aracı hakkında kesin açıklama vermezler özellikle de modifiyeli arabası olan kişilerin kullandığı satış taktiğidir.

“Hasar kaydı var 50 bin TL civarında ama sigortadan para almak için yapıldı.” Ama iyi bilinmesi gereken hiçbir sigorta şirketi gerçek hasar değerinin üzerinden fazla para ödemesi yapmaz.

 

 

“Gereksiz muhabbete gerek yok ciddi alıcıysan konuşalım.”  Araba satın almak isteyen kişilerin sorularından bunalan klişe sözler.

İlginizi Çekebilir: 2019 Renault Clio’nun iç mekanı tanıtıldı 2019 Yeni Renault Clio

“Komple boyalı ama keyfi olarak boyattık.” 2. el araçlarda araba boyalı ise değeri düşmektedir. Fakat bu taktik ile aracını satmak isteyenler keyfi olarak boyandığını söyleyip geçiştirirler boyanma sebebi ise genelde ağır hasar kayıtlı olmasından kaynaklıdır.

“Araba benim değil mi istediğim fiyatı yazarım.” 2. el araç sektöründe farklı fiyatlar ile satışlar olmaktadır. Bazı araç satıcıları ise aracının değerinden daha yüksek rakamlara satışa çıkarmaktadır. Genelde bu araçlar ilanlarda aylarca durur zor satarlar.

 

 

“Sadece uzun yolda kullanıldı.” Yüksek kilometreli araçlarda genelde bu sözlere yer verilir. Çünkü aracı şehir içi kullanımda daha çok yorulur.

“Doktordan, öğretmenden, memurdan araba ilanları.” En çok bilinen satış taktiğidir. Aracın temiz kullanıldığı düşünülür fakat bu araçlara daha fazla dikkat edilmesi gerekir.

“Askerlik nedeniyle satıyorum.” Genç araç sahibi olup bu tarz sözlerle aracını satmaya çalışan kişilerin araçlarına da dikkat etmek gerekir.

 

İlginizi Çekebilir: 2020 Mercedes-AMG GLB 35 test Sırasında Görüntülendi

“Boya takıntısı olanlar aramasın.” Aracının bir parçası ya da büyük kazaya karışmış olması nedeniyle boyalı olan arabalardır.

Renault Clio 2019, 2019 Renault Fiyat Listesi sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. Sifiraracal.com internet sayfamızı takip etmeyi unutmayın.

Etiketler;

2 el araba fiyatları sahibinden, 2. el araba modelleri ve fiyatları

en ucuz ikinci el arabalar, ikinci el araba otomatik vites

2.el otomatik vites bayan arabaları, ikinci el araba istanbul

ikinci el araba izmir, ikinci el binek araba

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin