Söylentilere göre Nisan ayının ortalarında Kona’nın bir ufak modeli tanıtılacak.

Kore otomobil üreticilerinden Kia ve Hyundai markaları 2019 yılı içinde toplamda 13 adet otomobil tanıtımı için hazırlanıyorlar. Tanıtımı gerçekleştirilecek 13 yeni modelin arasında yeni jenerasyon Sonata’nın ve Genesis markasından yeni bir SUV’nin bulunacağının bilgisini de şimdiden verelim. Ortaya çıkan gelişmelere göre Hyundai, 2019 yılı nisan ayının ortalarında düzenlecek New York Otomobil Fuarı’nda ufak bir crossover tanıtmaya hazırlanıyor.
MotorTrend adlı güvenilir kaynaktan alınan bilgilere göre New York Otomobil Fuarı’nda tanıtılacak olan bu yeni küçük Hyundai crossover’ı, Kona’nın bir alt modeli niteliğinde olacak ancak henüz ismi bilinmiyor.

İlginizi Çekebilir: 2020 Renault Megane İlk İzlenimler

İlginç olan bir diğer konu ise bu yeni küçük crossover’ın tasarım konusunda Hyundai Kona’ya pek benzemeyeceğini de Hyundai’ın tasarım şefi SangYup Lee’nin açıklamasından öğreniyoruz. Yani kısacası bu küçük yeni Hyundai crossover’ında daha köşeli hatlar sahip bir gövdesi yapısı beklenmektedir.

Hyundai, Kona’dan daha küçük bu crossover modeliyle, Kona modelini seçen müşteri kitlesinden daha genç olan müşteri kitlesini hedef aldığını da belirtiyor. Ayrıca da bu yeni modelin Kona’nın mimarisi üzerinde geliştirilmeyeceğini biliyoruz. Yani Hyundai küçük crossover’da çok yüksek ihtimalle Hyundai İ10 ve Kia Picanto modellerinde kullanılan platformu kullanılacak.

İlginizi Çekebilir: Dacıa Duster Yeni Nesil Benzinli Motor İle Daha Keyifli

Ford Ecosport ve Suzuki Jimny gibi küçük crossover modelleriyle rakip olması bekleniyor. Hyundai crossover’ının Avrupa, ABD ve daha farklı bölgelerde satışta olacağı düşünülüyor. Global bir araç olacağa benziyor diyebiliriz. Hyundai Kona’dan küçük crossover planlarının kesinleşmediğini de belirtelim. Çünkü geçen ay Hyundai’ın üst yöneticilerinden bazıları, Automotive News isimli kaynağa yaptıkları açıklamalarda böyle bir aracın onay aşamasında olduğunu ve son kararın henüz verilmediğini söylediler.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin