Lansman da Konatolia organizasyonu için de start tuşuna basıldı.

Otomotiv üreticisi Hyundai’yi SUV segmentini temsil eden Hyundai Kona dizel motor seçeneğine kavuştu. Hyundai İ30, Hyundai Tucson ve Hyundai Elantra gibi modellerde de tanıtılan 1.6 lt’lik turbo dizel motor ünitesi 136 bg güç, 320 Nm tork üretiyor.

İlginizi Çekebilir: 2021 Hyundai Accent Blue Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

 

 

 

 

 

Çift kavramalı, yarı otomatik şanzıman ile sunulan Kona modelinin dizel motor ünitesi ilk etapta sadece önden çekiş sistemine sahip olarak ithal edilecek. Dizel motor ile birlikte bir de donanım paketine sunroof eklendi.

Kullanıcılarının merakla beklediği yeni Hyundai Kona Dizel motoru bir road Show projesi ile tanıtmak isteyen Hyundai Assan, 40 gün 40 şehir gezip toplamda 7 bin km yol katedecek.

12 Nisan 2019 tarihinde İstanbul’da start alacak projede Kona 1.6 lt dizel, Türkiye’nin en kalabalık şehirlerini ziyaret edecek. Meraklıları ile bir araya gelerek yüzlerce test sürüşü gerçekleştirecek. Hyundai yetkililerinin gerçekleştirecekleri test sürüş günlerinde ayrıca, sanal gerçeklik (VR), özel aktiviteler yarışmaları ve uzman sunumları gerçekleşecek.

 

 

İlginizi Çekebilir: Mazda, Turbo Motorlu Mazda 3 Planlıyor

Ayrıca, KonAtolia Türkiye Turu’nda 40’tan fazla otomotiv gazetecisi Hyundai Kona modelinin direksiyonunda bulunacaklar. Yüzlerce km’lik test sürüşlerinin ardından turda bulunan basın mensupları tüm izlenimlerini ve model hakkındaki detaylı bilgileri otomobil severlere doğrudan paylaşma imkanı sağlıyacaklar.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin