Otomotiv devi Hyundai, hatchback modeli İ30’un yüksek performansa sahip versiyonu Hyundai İ30 N geçtiğimiz yıllarda zaten kendini ortaya koymuştu. Şimdi ise firma bu aracının tam anlamı ile Vw Golf R modeline rakip olması için 4 tekerden çekişli versiyonunu test etmeye başladı.

Avusturalya’da bulunan Hyundai yetkilisi, Cars Guide isimli bir kaynağa yaptığı açıklamalarda bu gelişmeyi doğrulamış ve Hyundai İ30 N modelinin 4 tekerlekten çekişli versiyonunun ilk günden beri bir plan dahilinde olduğunu belirtmiş.

İlginizi Çekebilir: 2021 Hyundai Accent Blue Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

 

 

Hyundai’in performans yani “N” departmanının başındaki isim BMW M yetkilisi Albert Biermann’de daha öncesinde bu departmanın 4 tekerden çekiş sistemine sahip otomobiller ortaya koyacağını söylemişti.

Tüm bu gelişmeler ile birlikte artık İ30 N Fastback’in de 4 tekerden çekişli versiyona kavuşmasını bekleyebiliriz. Hatta İ30 platformundan birçok şey paylaşan Veloster isimli spor hatchback otomobilin de Veloster N versiyonu içinde aynısı bekleyebiliriz. Tabii ki bunlar bir tahmin bu diğer 2 otomobilin 4 tekerden çekişli versiyonları kesin olarak doğrulanmadı.

 

 

Cars Guide isimli kaynağın ortaya çıkardığı bir başka bilgiyse Hyundai Kona isimli kompakt crossover modelinin 4 tekerden çekiş sistemiyle arka süspansiyonlarının Hyundai İ30 ile tamamen uyumlu olduğu şeklindedir.

Bu durum akıllara Kona N şeklinde bir model getirir mi? Sorusunu getiriyor. Ayrıca da otomotiv üreticisi Hyundai’in N departmanı tüm bunların dışında çift kavramalı bir otomatik şanzıman ile ilgili çalışmalar yürütüyormuş. Bu konuyla ilgili son gelişme ise 2018 Mart ayında duymuş idik. DCT şanzımana sahip İ30 N’in 2019 yılında piyasaya sürüleceği belirtilmişti.

İlginizi Çekebilir: Yakışıklı Sedan 2019 Hyundai Sonata New York Otomobil Fuarı’nda

Ayrıca diğer bir söylentilere göre ise DCT şanzımanına sahip Veloster N’ler an itibari ile Nürburgring pistinde test ediliyor. Tüm bu gelişmelerin özeti ise Hyundai’in N departmanının sürekli gelişmeye devam ettiğini gösteriyor.  Firma, farklı şanzıman ve çekiş kombinasyonlarıyla mevcut modelleri desteklemeye ve geliştirmeye devam ediyor.

 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin