Geçtiğimiz günlerde makyajlanan Ford Mondeo hakkında yelpazeden düşürüleceği konusunda çıkan haberlere cevap veren Fusion modeli maalesef onun kadar şanslı değil.

Binek otomobil modeli olarak sadece Mustang modelini satmaya karar veren ABD’li Otomotiv Devi Ford SUV ve Pick-Up modellere yöneleceğinin daha önce sinyalini vermişti. Bunun üzerine CardDirect mavi oval ile temasa geçti.  Ford Fusion modelini en azından 2020 yılına kadar üretileceği açıklanmış.

İlginizi Çekebilir: Subaru STI S209 Boxer Daha Fazla Güçlendirebilir

CardDirect Ford’un Amerika Birleşik Devletleri’nde bayi stoklarında aşağı yukarı 10 bin adet Fiesta olduğunu da öğrenmiş durumda. Bahsedilen Fiesta modelleri 6. Nesle uygun modeller. Çünkü Ford markası yeni Fiesta modelini Avrupa ve Asya’da satıyor. CardDirect kendine gelen bilgiler arasında 8300 tane üçüncü nesil Focus olduğunu da belirtiyor.

Bu sebeple Ford yetkili bayiler Fiesta modelinde 3000 dolar Focus modelinde ise 4000 dolara varan indirimler sunuyor. Fusion modelinin banttan ineceğini düşünürsek markanın orta boyutlu sedanda da fiyatları aşağıya çekeceğini varsayabiliriz.

İlginizi Çekebilir: Porsche’nin Ralli Konsepti Cayman GT4

Ford markası ile ilgili tüm kampanya ve gelişmeleri sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Ayrıca SIFIRARACAL.com sitesi üzerinden dilediğiniz aracı inceleyebilir, muadilleri ile karşılaştırabilir, dilediğiniz araç için fiyat teklifi alabilirsiniz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin