Bugün sizler için Cabrio bir araç olan Fiat 124 Spider’ı inceleyeceğiz.

İlk olarak tasarımdan başlayalım.

İç Tasarım

Fiat 124 Spider’ın iç tasarım olarak Mazda Mx 5 ile çok benzer olduğunu söyleyebiliriz. 124 Spider iç tasarım olarak kendi sınıfına göre oldukça şık bir tasarıma sahip. Malzeme kalitesine gelecek olursak beklentileri karşıladığını söyleyebiliriz. Tavanın açılıp kapanma konusunda da bizlere oldukça kolaylık sunulmuş eliniz ile zorlanmadan rahatlıkla açıp kapatabiliyorsunuz.  Ayrıca aracın içinde bulunan 7’’ lik multimedya ekranının bizlere eğlence ve sürüş esnasında kolaylık sağladığını söyleyebiliriz.

Dış Tasarım

Aracın dış tasarımına geldiğimizde oldukça şık ve sportif bir tasarımın bizleri karşıladığını söyleyebiliriz. Aracın bagaj hacminin 140 lt. olduğunu belirtelim cabrio ve böylesine sportif bir araca göre normal diyebiliriz. Aracın en boş paketinde dahi 16’’ lik jatlara yer verilmesi araca güzel bir görünüm sağladığını görüyoruz.

Motor-Performans

Performans konusunda 124 Spider’ın  0-100 km/h hızlanmasının 7,5 saniye olduğunu belirtelim.

Motor ve donanım seçeneklerine gelecek olursak araçta 3 farklı donanım seçeneğine yer veriliyor. Bunlar ;

Classica 1.4 M.Air 140 HP

Lusso 1.4 M.Air 140 HP

Lusso  1.4 M.Air 140 HP AT6

Aracın ortalama yakıt tüketiminin 6,4 lt. olduğunu ve bu tüketimin benzinli turbo beslemeli bir araca göre iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Yazımızın sonuna geldiğimizde Fiat 124 Spider’ın sportif ve cabrio araç almak isteyenler ve sevenler için ideal bir araç olduğunu belirtelim.

Sizde Fiat 124 Spider Sahibi Olmak İstiyorsanız Tıklayın

 

Fiat 124 Spider Bu Araçla Karşılaştırıldı

Fiat 124 Spider ve Mazda MX-5 RF Karşılaştırması

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin