İtalyan spor otomobil üreticisi Ferrari daha öncede duyurmuş olduğu otomobilini gelecek ay tanıtılacağı ve 2020 yılında satışa sunulacağı belirtildi.

Ferrari’nin CEO’su Louis Camilleri’nin yapmış olduğu açıklamaya göre, hibrit Ferrari ürün gamının en tepesinde konumlandırılacak.

İlginizi Çekebilir: Subaru Levorg STI Sport Versiyonu İle Geldi

Süper spor otomobil üreticisi Ferrari, tarihinde bir ilki gerçekleştirerek ilk elektrikli otomobilini tanıtmak için hazırlanıyor. Gelecek ay yüzünü göstermeye hazırlanan otomobilin, şimdilik adı ve teknik özellikleri belli değil.

Fakat Ferrari’nin CEO’su Louis Camilleri’nin yapmış olduğu açıklamaya göre,  bu tanıtılacak olan otomobilin kalbinde bir hibrit ünite görev yapacak.

 

 

Ceo Louis, hibrit Ferrari’nin markanın ürün gamının en tepesine yer alacağını belirtirken, yeni modelin hali hazırda yollarda gördüğümüz Ferrari 488‘in yerine geçmeyeceği bildirdi.

Maserati ile de İş Birliği Sona Eriyor

Gelecek yıl satışa çıkacak hibrit Ferrari’nin, 530 kW’lık 488 Pista‘dan daha güçlü olacağı belirtiliyor.

Maserati ve Ferrari arasındaki iş birliğine de değinen Ceo Louis, söz konusu olan ortaklığın devam etmeyeceğini ve her iki markanın son ortak motorunun 2021 yılı yada 2022 yılında hazır olacağının bilgisini de verdi.

İlginizi Çekebilir: 2021 Volkswagen Polo Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

Bu birtakım gelişmeler sonucunda gelecekteki Maserati modellerinin güç seçeneklerini Alfa Romeo ya da FCA grubunun diğer markalarından almasına yol açabileceği düşünülüyor.

10 YORUMLAR

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin