Purosangue ismi, yakında otomotiv endüstrisinde büyük bir etki uyandıracak gibi görünüyor. Öyle ki Ferrari’nin ilk yüksek sürüşlü modeli olacak model, 2022 yılında asfalta inecek. Yani sizin anlayacağınız Purosangue modelini görmek için beklememiz gereken birkaç yıl daha var önümüzde. Fakat bu aracın tasarımının nasıl olacağını az çok tahmin etmek mümkün.

İlginizi Çekebilir: Skoda Octavia 2019 Kamuflajla Görüntülendi

Modelin tasarım yorumu, Ferrari‘nin yeni “Front Mid Engine Mimarisine” dayanan bir sportif araç tasviri olarak bizleri karşılıyor. Ferrari serisiyle pek çok ortak noktaya sahip olması beklenen otomobil, aynı zamanda C harfini andıran ön farlar ve basmalı kapı kolları gibi kendine has özelliklere de sahip. Elbette yukarıdaki çalışma tamamen duyumlar üzerine olduğu için aracın gelecekte ne gibi değişikliklere uğrayacağını kestirmek zor.

Purosangue modelinin gövdesinin altında ise ön bölüme konumlandırılacak bir motor ve arka kısımda yer alan yapan çift kavramalı şanzıman yer alacak. Haberlere göre Ferrari, ilk SUV modeli için bir veya iki elektrikli motordan destek alan bir hibrit düzeni planlıyor. Fakat şimdilik konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmiş değil.

İlginizi Çekebilir: Mitsubishi L200 Crawler İle Doğanın Keyfini Doyasıya Yaşayın

Aslına bakarsanız şu an için araç ile ilgili kesin olarak bildiğimiz tek şey isminin Purosangue olacağı. Pursangue, İtalyanca’da “safkan” anlamına geliyor.

SIFIRARACAL.com sitesi üzerinde size uygun marka ve model araçlar için fiyat teklifi alabilir, aynı segment araçları birbiri ile karşılaştırabilir ve bayiye gitmeden bir sıfır km araç sahibi olabilirsiniz.

14 YORUMLAR

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin