Yeni Volkswagen Arteon Euro N-CAP çarpışma testlerinde önemli sonuçlar elde etti. Volkswagen’in yeni fastback modeli testleri en yüksek notu alarak 5 yıldız ile geçti. Bir çok kişinin beklemediği bir istatistiğe de imza attı Volvo s90 ile karşılaştırıldığında yetişkin yolcu, çocuk yolcu ve yaya testlerinde aldığı yüksek puanlar ile s90 ı geride bırakmayı başardı.

Bu testte derecelendirme sadece çocuk ve yetişkin yolcuların korunmasını değil, aynı zamanda sürücü destek sistemlerini ve “Yaya koruma” alanındaki performansı da kapsıyor. Euro N-CAP verilerine göre, Arteon, standart olarak gelen acil fren fonksiyonu sayesinde bugüne kadar yaya koruması için en iyi puana sahip executive otomobil oldu.

Volkswagen’in göstermiş olduğu bu başarı son yıllarda araç güvenliğinin araç tercihinde önemli bir kriter haline gelmesininde aynı zamanda bir sağlaması gibi.

Euro N-CAP testleri birçok açıdan araçların güvenlik testine sokulduğu ve her test ile dikkatleri üzerine çeken bir platform. Bu platformdan böylesine yüksek düzeyde bir başarıya imza atan Arteon, güvenlik konusunda başı çeken segmentindeki rakibi S90’ı sollamayı başardı.

Volksvogen Arteon ülkemizde 291,100 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor.Elegance ve R line donanım paketlerine sahip Arteon 2 litrelik 240 beygir ve 150 beygir motor alternatifleri ile sunuluyor. Böylesine güvenlik donanımlarına sahip bu araç için yüksek mevlalar ödeyerek sahip olmak zorunda kalmak ise haberimizin en üzücü tarafı diyebiliriz.

Güvenlik konusunda böylesine yetkin bir araca keşke daha fazla sürücünün erişimi sağlanabilseydi.

Şimdi güvenlik testinden yıldızlı pekiyi almayı başaran VW Arteon ve Volvo s90’ın  Euro N-CAP karnelerine bakalım;

 

 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin