Otomotiv sektörünün yeni firmalarından birisi Atlis Motor Vehicle bugün XT ismiyle yeni pick-up modelini tanıttı ve firmaya göre bu pick-up modeli bugüne kadar üretilen “en yetenekli pick-up modellerden birisi.” Çok iyi bir batarya kapasitesiyle geldiği belirtilen ve 800 km gibi bir menzile sahip olan bu pick-up modeli yüksek menziline ek olarak 16 tona kadar römork çekebiliyor. Yetenekleri bununla da sınırlı olmayan araç 2.3 tona yükleme kapasitesine sahip.

İlginizi Çekebilir: Yeni Renault Clio, Cenevre Otomobil Fuarı’nda Tanıtılabilir

Yetenekleri bunlarla da sınırlı olmayan araç Rivian R1T isimli rakibine nazaran 2 metrelik standart bir kasa kapasitesine sahip. Buna ek olarak 2.5 metrelik uzun bir kasa ile de Atlis XT modelinin alınabiliyor olması iyi bir alternatif gibi görünüyor. Atlis XT modeli yerden 30,5 cm yüksek. Aracın özel off-road modeli ise yerden 38 cm yüksekliğe sahip.

 

 

Teknik açıdan birçok elektrikli otomobil gibi birden fazla bataryaya sahip olan aracın en küçük bataryası ile 480 km yapmak mümkün. Diğer batarya seçenekleri ise 640 km ve 800 km menzil mesafesi bulunan bataryalar. Batarya şarj süreleri ile de kullanıcıları üzmeyecek olan araç 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde şarj olabiliyor. 4 çekiş sistemine sahip olan aracın ayrıca tüm tekerleklerinde ayrı birer elektrik motoru olması aracın arazi başarısını üst düzeye çıkarıyor. Ayrıca yine tekerleklere bağlı olarak aracın 0-100 km/s hızlanması 5 saniye gibi kısa bir süre. Araç tamamen yüklü bir şekilde 100 km hıza 18 saniye gibi bir sürede ulaşabiliyor.

İlginizi Çekebilir: ÖTV ve KDV İndirimleri 3 Ay Daha Uzatıldı

Arazi yetenekleri üst seviye olan araç iç tasarım olarak da lüks bir şekilde tasarlanmış ve 6 kişilik yer sunabiliyor. 

 

 

Atlis XT modelinin görünen tek dezavantajı ise henüz seri üretime geçilmemiş olması. Çünkü Atlis firması, henüz bu aracın üretimine geçecek olan sermayeyi toparlamış değil. Lakin firmaya göre bu aracın üretimine 2020 yılı civarında başlanması bekleniyor.

Atlis XT modeli ile ilgili güncel haberleri sitemiz üzerinden takip edebilir, dilediğiniz marka-model araç hakkında SIFIRARACAL.com üzerinden size özel fiyat teklifi alabilirsiniz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin