Her 200 Km’ye şarj istasyonu yapılacak!

Zorlu Enerji Grup Başkanı Sinan Ak şu sözleri söyledi :” Bu yılın yaz aylarında Adana ilimize kadar olan kısımını yıl sonu itibariyle de tüm Türkiye’de olacak şekilde her 200 km’ye bir şarj istasyonu yerleştireceğiz. “ dedi.

Sinan Ak, Enerji Ticareti ve Tedariki Zirvesi’nin (ISTRADE 2018) açılışında yapmış olduğu konuşmada elektrik şirketlerinin bankalar nasıl ise aynı prosedürde hizmet ve destek de bulunmaları gerektiğini söyledi.

 

Şarj İstasyonları

 

Bununla birlikte müşterilerle uzun vadede anlaşma yaptıkları ve bu alanla ilgili eğitimler vermekte olduklarını belirten Ak, şu sözlerle devam etti :” Yenilenebilir enerji kaynağını destekleme mekanizmasının 2020 yılında sona ereceğini düşündüğümüzde, yeni yenilenebilir enerji santrali için uzun dönemli kontratlara ihtiyaç olmakta, aksi durumlarda bu santraller de üretim yapamazlar. “ dedi.

Sinan Ak, artık enerji sektöründe şarj istasyonlarının ve akıllı teknolojilerinin giderek öneminin arttığını belirtti.

 

Şarj İstasyonları

 

Ülkemizde trafikte bulunan 800 adet elektrikli araç olduğunu belirten Ak, şu ifadelere yer verdi :” Yapılan görüşmeler doğrultusunda bu yılın ikinci 6 ayında elektrikli araç ithalatında hızlanmalar olacağını ve 2020 yılında ise bu rakamın daha da artacağını görüyorum. Elektrik tüketiminin büyük bir kısmı evlerde olduğu için şarj istasyonlarının çoğu da evlere kurulacak. Bizlerde Zorlu Enerji olarak Mayıs ayında ise hızlı şarj istasyonları için bir lansman yapacağız. “ sözlerine yer verdi.

 

 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin