Gelişen teknoloji ile birlikte bütün araçların fonksiyonları da artmakta bununla birlikte aracınızın bakımı geldiğinde siz unutsanız dahi aracınız uyarmaktadır. Her markanın farklı şekillerde uyarı ikaz lambaları vardır.

Düşük yağ basıncı uyarısı verildiğinde yapılması gerekenler

Aldığınız uyarı eğer yağ basıncının düşüklüğü ise bu durum çok tehlikelidir. Hemen aracınızı güvenli bir yere alarak stop etmeniz ve motorun 10 dakika kadar soğumasını beklemeniz gerekmektedir.

Motor soğuyup yağ süzüldükten sonra aracınızın motor yağı seviyesini aracınızın altında yağ kaçağı var mı kontrol ediniz. Eğer yağ seviyesi normal ve kaçak yoksa aracınızın filtre vb. ekipmanlarının parçaları orjinal olmadığından ya da herhangi bir anlık hatadan bu uyarıyı vermiş olabilir.

Kontrollü bir şekilde aracınızı ustaya göstermeniz faydanıza olacaktır. Eğer araç yağ seviyesi düşükse çekici yardımıyla aracınızı götürmeniz gereklidir.

Aksi durumda aracınızın motoruna zarar verebilirsiniz. Çekici, yardım vb ulaşılması zor bir durumdaysanız aracınıza yağ eklemeli ve yağ seviyesi kontrollü bir şekilde mümkün olan en kısa mesafede aracınızın bir usta tarafından kontrolünü sağlamalısınız.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin