Elektrikli otomobil dünyasına yeni bir araç daha katıldı. Aileler için düşünülen Seat el-Born ve otomobil hakkında bilinmesi gerekenler.

Elektrik araçların artmasıyla birlikte elektrikli otomobil pazarında rekabette artıyor. Şimdi ise aileye katılan yeni üye Seat el-Born konsepti, aileler için tasarlanmış bir otomobil. Görünüşüyle gerçektende çok iddialı görünen ve kırmızı rengiyle tüm beğenileri toplayan araç, söylenen verilere göre tek şarj ile420 km yol yapabiliyor. Menzili ile gerçekten de çok güzel bir araç. 2019 VW ID. modelinin kardeşi olarak geçiyor.

 

 

Almanya’da bulunan Zwickau fabrikasında üretilecek otomobilin, 2020 yılında satışta olması bekleniyor. 62 kWh pil üzerine kurulan 2020 Seat el-Born, 100 kW DC şarj sistemiyle 47 dakikada %80 doluluk oranına ulaşabiliyor.

İlginizi Çekebilir: Cadillac XT4, Motor Testinde Görüntülenmeyi Başardı

 

 

Yan profilden gözlemlediğimizde tasarım çizgileri ile ciddi anlamda sportif olan tamamiyle elektrikli otomobil, ön tarafında geniş hava geniş hava boşlukları taşımıyor. Elektrikli olması sebebiyle önden gelen havaya ihtiyacı olmayan araç, boşluk olmadığı için sürtünme konusunda da avantaj sağlıyor. Tesla markası da yeni modellerinde buna benzer tamponlar kullanıyor.

Seat el-Born 2020 büyük bir kitleye hitap edecek

 

 

Modelin dış tasarımı kadar iç tasarımı da dikkat çekiyor. Şimdilik sadece konsept olan araç 10 inç’lik bir ekranın merkezinde yer aldığı bir kokpite sahiptir. Kırmızı dikişlere sahip sportif direksiyonu ve digital gösterge paneli öne çıkan el-Born, sürücünün rahatlığını arttıracak oldukça kalın koltuklarla tasarlanmış.

İlginizi Çekebilir: 2021 Honda Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

 

 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin