Bugatti’nin Hız Rekoru Aynı Hızla Egale Edildi

0
1450

Geride bıraktığımız Frankfurt Otomobil Fuarı‘na damga vuran üreticilerden birisi de Bugatti olmuştu.

Yedi kez GP, iki kez de Indiana 500’ü kazanmış olan efsane pilot Juan Pablo Montoya ile 0’dan 400’e çıkıp tekrar durana kadar frenleme işlemini 41.96 saniyede, 3,1 kilometrede tamamlayarak yeni dünya rekorunun sahibi olan Bugatti’nin bu sevinci fazla uzun sürmedi.

Geçen hafta yeni rekor olarak bizlerin de duyurduğu rekor, Koenigsegg tarafından egale edildi.

 

 

Agera RS, rekoru Bugatti Chiron’un elinden aldı. Bugatti Chiron, 41.96 saniyelik 0-400-0 km/s rekorunu Koenigsegg Agera RS’e kaptırdı. İsveçli hypercar rekoru 5.5 saniye geliştirerek 36.44 saniyelik rekorun altına imzasını attı.

Ek olarak Agera RS, 0-400 hızlanmasını Chiron’dan oldukça hızlı tamamladı. Chiron 32.6 saniyede 400 km/s hıza ulaşırken, Agera RS sadece 26.88 saniyede hızlanmasını tamamladı.

Sadece Agera RS’in kanat açısında düzenleme yapılan deneme Danimarka’da, Vandel Havalimanı’nda yapıldı. Koenigsegg fabrika pilotu Niklas Lilja’nın kullandığı otomobilden veriler data logger ve GPS ile toplanarak süreler doğrulandı.

İsveçli firma otomobili, “otomobilin performansını diğer üreticilerle karşılaştırabilmemiz için bize verecek kadar hevesli” olarak nitelendirdikleri bir müşteriden almışlar. Rekor kıran model şimdi Amerika’ya gidecek ve sahibi rekor sahibi bir otomobile sahip olma zevkini orada çıkaracak.

 

 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin