Spor otomobil üreticisi Bugatti 18 milyon dolar değerinde olan dünya da tek modelini Cenevre’ye getireceği söyleniyor.

Söylenen iddialara göre Bugatti, sadece 1 adet üreteceği hiper otomobilini 2019 yılı mart ayında düzenlenecek Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtımı gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Tanıtımı gerçekleştirilecek otomobilin fiyatı ise 18 milyon dolar Türk Lirası değeri ise 94 milyon olduğu söylenmektedir.

İlginizi Çekebilir: Hyundai 44 Elektrikli Otomobil Üretecek

 

 

Söylentilerin devamında ise dünya da tek olacak Bugatti hiper otomobilin sahibi ise şimdiden belli oldu. Volkswagen Grubu’nun eski yöneticisi Doktor Ferdinand Piech olduğu belirtiliyor. The Supercar Blog otomotiv medyasının paylaşmış olduğu haberinde bu söylentileri aldığı kaynakta anonim olarak belirtmiş.

Yine söylenen bu söylentiler doğru ise yeni model Bugatti firmanın son modellerinde Chiron’dan 6 kat daha pahalı olacak. Hatta ve hatta sınırlı sayıda üretilen ve Chiron üzerinde geliştirilen Divo’dan da yaklaşık 3 kat daha fazla pahalı olacak. Tahminler doğrultusunda yeni ve oldukça özel olan Bugatti modelinin aynı Divo’da olduğu gibi Chiron platformu üzerine geliştirileceği yöndedir. Ayrıca da Bugatti’nin yine kendi üretimi olan 8.0 lt’lik W16 motora bu modelde yer vereceği düşünülüyor.

 

 

Geçtiğimiz 2018 yılında ortaya çıkan söylentilere göre Bugatti’nin daha güçlü, daha hafif ve üstü açılabilen Chiron’lar üreteceği şeklindeydi. Yeni söylentilere göre tekrar aklımıza geldi. Yani Piech’in milyon dolarları, belki de kendisine üstü açılabilir bir Chiron’u birçok zengin insandan daha önce getirecek.

İlginizi Çekebilir: Hyundai i20 Modeline Yeni Donanım Paketi

Doktor Ferdinand Piech, söylentilerde yer alan Bugatti’ye 18 milyon dolar ödediği zaman bir ilk daha gerçekleşmiş olacak. Bugatti otomobili dünyanın en pahalı sıfır km otomobili ünvanını kavuşacaktır. Bundan önceki rekor ise sadece 1 adet üretilen 2017 model Rolls Royce Sweptail modeliydi. Bu modelin fiyatı ise 13 milyon dolar Türk Lirası değeri 68 milyondu. Fakat ilginç olan şey ise ne Rolls Royce ne de otomobili satın alan kişi bu satış fiyatı doğrulamamıştı.

Fakat 18 milyon dolar olmayan ve özel olarak üretilen bir başka Bugatti modeli de geçtiğimiz gün tanıtıldı. O da Bugatti’nin 110.yılına özel Chiron Sport‘lar oldu. Bugatti modellerinden haberdar olmak için sifiraracal.com internet sayfamızı takip edebilirsiniz.

2 YORUMLAR

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin