Yeni 8 Serisi modellerinin ilki BMW M850i XDrive Coupe her bir detayı ile göz kamaştırıyor. BMW  M850i XDrive Coupe 2017 yılında gösterilen konseptin daha da kullanılabilir versiyonu diyebiliriz. Agresif bir görünüme sahip olan modelde markanın böbrek ızgara tasarımı çok daha fazla ön plana çıkıyor. Ayrıca keskin hatları ile cezbedici bir görünüm sunuyor.

İlginizi Çekebilir: 2021 Volkswagen Passat Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

 

 

Tamamiyle çift turbolu V8 motor BMW 8 Serisi Coupe modelinin çok daha yüksek performans sunması konusunda önemli rol oynamaktadır. Çift silindirli turbo şarj ünitesi V şeklindeki sekiz silindirin arasında konumlandırılmış. 4.4 lt’lik motor 523 bg gücünde ve 750 Nm tork üretmektedir.

8 Serisi Coupe 0’dan 100 km hıza sadece 3.7 saniye de ulaşıyor. Maksimum hızı ise 250 km/s.

 

 

V8 motor ünitesi geliştirilmiş tasarıma sahip 8 ileri otomatik steptronic sport şanzımanla birleştirilmiş.  Daha da yeni hidrolik ve amortisörler daha da hızlı ve düzgün vites geçişlerini mümkün kılarken daha fazla hafiflik sağlamaktadır. Ayrıca araçta 0-100 km için başlatma kontrol modu da yer almaktadır.

xDrive 4 tekerlekten çekiş araçta standart. Elektronik kontrollü çok diskli kavramayla güç önden arkaya bölünmektedir. Alman otomotiv devi BMW, M850i XDrive’ın tüm torkunu arka tekerleklere aktardığını ifade ediyor. böylece de üreticinin bilinen tipik sürüş hissi de devam ettiriliyor.

 

 

İlginizi Çekebilir: 2021 Audi A9 Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

Özellikle Spor+ ve Spor modlarında kendisini bu sürüş en iyi şekilde hissettirecek. Standart entegre aktif direksiyon ile birlikte yol tutuşu ve şerit değiştirme dengesi geliştiriliyor.  Çift süspansiyon ön aks ve 5 bağlantılı arka aks süspansiyonu elektromekanik direksiyon ile standart. Konfor ya da Eco Pro modları ise 8 Serisinin performanstan gerçek lüks kruvazöre geçiş yapmasını sağlıyor.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin