Audi’nin dünya genelinde en çok satan ve markanın yeni tasarım diline sahip modeli Audi A4 hakkında Türkiye’yi ilgilendiren bir gelişme yaşandı.

Audi’nin dünya genelinde en çok satan modeli olma özelliğine sahip aracı A4’ün en yeni nesli Türkiye’de satışa sunuldu. Yeni Audi A4 PI, markanın yeni tasarım dili, sürücü ve yolcunun akıllı telefonlarından aşina oldukları kullanım kolaylığını sağlayan MMI bilgi-eğlence sistemi ile güncellendi. Böylece, geçtiğimiz haftalarda yenilerek büyük abisi A6’ya daha da benzeyen model ülkemiz sınırlarına girmiş oldu. A4, dünya çapında 7,5 milyon adetlik satışa ulaşarak markanın tarihinde en çok satan araç olma özelliğine de sahip.  Bu yıl 25’inci yılını kutlayan modelin 5’inci nesli olan Yeni Audi A4 PI, Türkiye genelindeki yetkili satıcılarda yakından görmek mümkün.

Yeni bir tasarım dili ve neredeyse tamamen yenilenen ön yüzü sayesinde, Yeni A4 PI, ilk bakışta daha sportif ve dinamik duruyor. 12 farklı dış renk seçeneğine sahip güncel model, standart hale gelen LED farları ile birlikte alınabiliyor. Yeni modelin bir önceki nesle göre en güncellenen bölgesi, bilgi-eğlence sistemin kontrol edildiği Audi MMI ünitesi. 10.1 inçlik ekran, sürücü ve yolculara akıllı telefonlarından aşina oldukları bir deneyim sunuyor. Yeni A4 PI, Türkiye’de 45 TFSI benzinli, 40 TDI ve 40 TDI quattro dizel olmak üzere 2 litrelik 3 farklı motor seçeneğiyle satışa sunuluyor.

Hyundai Nexo ile çarpışma testi derecelendirmelerinde bir ilk

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin