ABT, Audi RS5 Sportback’lerin hem performansını hem de görünümünü daha da ileriye taşıyor.

Alman modifiye firması olan ABT Sportsline, genellikle VW Grubu araçlara çeşitli modifiyeler uygulamakta firmanın en son ele aldığı araç otomobil ise Audi RS5 Sportback modeli olmuş. Modeli RS5-R olarak isimlendirdikleri bu projenin daha önce de coupe versiyonunu hazırlayan firma, öncelikle araca aerodinamik bir gövde kiti enteger ederek başlamış.

 

 

İlginizi Çekebilir: Volkswagen Toureg Modelinde Dizel V8 Motoru Son Bulacak

Araca önden bakıldığında karbonfiber bir ön lip ve tamponun kenarlarında küçük kanatçıklar görmekteyiz. Audi amblemi ve ön ızgara gibi kısımlar siyah renge bürünmüş. Modelin yan tarafına geçtiğimizde 21 inç olan büyük ve parlak siyah renkteki karizmatik jantlar görüyoruz.

 

 

Ayrıca aracın aynaları da karbonfiber malzeme ile donatılmış. Araca arka kısımdan baktığımızda yine parlak siyah renkte bagaj üstü spoyler ve karbonfiber bir difüzör gibi parçalar yer alıyor. Karbon kaplamalı 4’lü egzoz çıkışlarının da harika göründüğünü de söylemeden geçmeyelim.

Modifiye firması ABT, her zaman olduğu gibi yine görsel geliştirmeleri desteklemek için araçta güç artışı da yapmış. Audi RS5’in 2.9 lt’lik çift turbolu V6 motoru normal konumuda 444 bg güç ve 600 Nm tork üretiyor. Ancak ABT firması bu değerleri 503 bg güç ve 690 Nm tork kapasitesine yükseltmiş.

 

 

Bu söylenen veriler süper otomobillerin fazlalaştığı bugünlerde bize normal gibi gelmeye başlasa da RS5’in 2.9 lt’lik çok büyük olmayan motor hacmi göz önüne alındığında muhteşem olduğunu görebiliriz. ABT modifiyesi ile tasarlanan RS5 0’dan 100 km/s hıza çıkması sadece 3.5 saniye civarındadır.  Maksimum değeri henüz açıklanmayan modifiyeli RS5 Sportback’in stok halindeki bu değer 280 km/s’tir.

İlginizi Çekebilir:  Türkiye’de Yılın Otomobili 7 Finalist

ABT’nin bu güç artışına ek olarak aracın süspansiyon sistemini geliştirilerek daha iyi bir yol tutuşu sağlaması amaçlanmıştır. İç mekanda da birçok noktada ABT logoları ve karbonfiber detaylar yer alıyor. Son olarakta ABT firmasının bu RS5 Sportback’lerden sadece 50 adet hazırlama planının bulunduğunu belirtelim.

Ayrıca sitemiz üzerinden Audi Modellerini ve güncel Audi Fiyat Listesini inceleyebilirsiniz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin