Alman otomotiv devi A6 sedan modeline 2.0 lt hacimli dizel motor ünitesi ekledi.

Yeni Audi A6 3.0 lt’lik TDI motor seçeneği ile tercih edilirken şimdi ise 2.0 lt’lik TDI motor ünitesi ile Türkiye’de satışa sunuldu.

Audi A6 modelinin yeni 2.0 lt’lik TDI motor ünitesi önden çekişli ve quattro dört tekerden çekiş sistemi seçenekleri yer alıyor. Bu motor ünitesi 240 bg gücünde ve 400 Nm tork üretmektedir. Yeni A6’nın tüm motor ünitelerinde rahatlık ve verimliliği gözetleyen yarı hibrit sistemi bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir: 2021 Volkswagen Passat Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

 

 

Desing ve Sport olarak iki ayrı donanım paketleri ile müşterilere sunuluyor. Yeni Audi A6 39 farklı asistan sistemi ile Premium sınıfta yepyeni standartlar yaratıyor. Otomobilin sunmuş olduğu üst düzey çeviklik ve manevra kabiliyetinde, opsiyonel olarak sunulan dinamik arka aks yönlendirme sistemi büyük rol oynamaktadır.

Bu sistemin sayesinde neredeyse beş metre uzunluğunda olan sedan modelle manevra yapmak oldukça kolay bir hal almış. Araç yüksek hızda iken tekerlekler aynı yönde dönerek, düz yolda ya da şerit değiştirirken daha dengeli bir sürüş sağlamaktadır.  Dolayısı ile A6, sürücüye yüksek hızlarda istikrarlı bir sürüşün ötesini sunuyor.

 

 

İlginizi Çekebilir: Audi A5 Cabriolet Görüntülendi

Direksiyon hareketlerinin özellikle arka koltuklarda daha hafif hissedilmesini sağlayan sistem, bu sayede de yolcu konforunu iyileştiriyor. Önden çekişli ünite 7 ileri vites, yarı otomatik şanzımanla 0’dan 100 km/s sadece 8.1 saniyede ulaşmaktadır. Ünitenin maksimum hızı ise 246 km/s olarak açıklandı.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin