Alman Audi markasının yeni versiyonu 2019 olarak hayal edildi. MQB atılımı başlatan firmanın 2019 Alman A3 Sportback modeli nasıl olacak. Haberin detayı…

Altı sene önce Cenevre Otomoıbil Fuarı’nda Audi A3 güncel versiyonu tanıtılmıştı. Volkswagen Grubu’nun birçok modelinin altyapısını oluşturan MQB platformu ilk olarak Audi A3 üzerinde kullanılmıştı. Ingolstadtlı A3 ve S3 versiyonlarının casus fotoğraflarında kamuflajların azaldığı dikkatleri çekmişti. Bunun sebebi ise dördüncü nesline geçiş yapacak olmasıydı.

İlginizi Çekebilir: Subaru AWD Coupe Prodrive P2’yi Yakından İnceleyelim

Audi markasının 2019 tasarım detaylarını üzerinde barındıracak Audi A3 Sportback modeli piyasada hali hazırda bulunan modellerinden çok da farklı olmayacak.  Aslında A3 denildiğinde herkesin aklına hatchback bir araba geliyor. Sportback versiyonunda 2019 nesli olarak 3 kaoılı model üretilmeyecek. VW grubunun üç kapılı modellerin bir bir üretim yelpazesinden eksildiğini düşünürsek Ingolstadtlı markanın bu hamlesi gayet normal.

 

 

Audi test araçlarında çokça kamuflaj uygulasa da, 5 kapılı hatchback modelinin yeni Q3 modelini andıran farlar taşıdığını görmüştük. Dördüncü nesil A3 birkaç çizgi dışında halefi olan A3 ile aynı tasarımı benimseyecek.

İlginizi Çekebilir: Suzuki Jimny Şimdi 6×6!

Dış tasarımında büyük değişimlere yer verilmese de iç tasarım konusunda ciddi yeniliklere imza atacak olan A3 modelinin kabin kısmı ciddi şekilde değişecek. A3 modeline çift konsol ekranı yansıtılacak.

2019 A3 Sportback ile ilgili detayları ilerleyen zamanlarda sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin