Çinliler, gelecek aydan itibaren böylesine sportif görünümlü bir VW SUV sahibi olmak için çok şanslılar.

Volkswagen, geçtiğimiz 2018 yılında Atlas adında büyük bir SUV tanıtmıştı. Touareg’den dahi daha büyük olan bu SUV modelin daha sonrasında Atlas Cross Sport adında coupe görünümlü bir versiyonu, 2018 New York Otomobil Fuarı’nda sergilenmiş idi. Şimdi ise Volkswagen’in o coupe-SUV konsepti seri üretime taşınıyor.

İlginizi Çekebilir: 2021 Opel İnsignia Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

Volkswagen Teramont X adını alan coupe görünümlü SUV model, maalesef ilk aşamada sadece Çin’de satışa sunulacak. Aracın dünya lansmanı da bugünden düzenlenecek 2019 Şanghay Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek.

 

 

Modelin konseptine göre biraz daha sadeleşen coupe SUV harika görünüyor diyebiliriz. Hem kaslı hem de sportif görünümünde olan araç bu karizmatik duruşunu kısa ön ve arka tampon mesafeleri, yüksek kaput ve yüksek omuz çizgileri gibi kısımlarına borçlu.

Bunlara bir de ek olarak çift çıkışlı spor egzozlar, büyük ve irice olan 21 inç’lik jantlar gibi detayların da aracın sportif görünümüne katkısı olmuş. Ayrıca da aracın ön tarafında, tavan raylarında ve kapı altlarında krom detaylar da aracın lüks görünmesini sağlamış.

Vw, diğer tanıttığı SUV modelleri gibi bu modelinde iç mekan detaylarından bilgi vermedi. Ancak aracın 5 koltuklu olduğu, 10. 25 inç digital gösterge paneli ve 3.2 inç multimedya ekranı olduğu açıklandı.

İlginizi Çekebilir: VW yeni elektrikli SUV modeli Roomzz

Volkswagen Teramont X isimli yeni coupe SUV modelin gelecek aydan itibaren siparişlerinin alınacağı belirtiliyor. Bu bakımdan Çinli vatandaşların gayet şanslı olduklarını söyleyebiliriz. Aracın teknik detayları hakkında da resmi bir açıklama yapılmadı.

 

 

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin