Petrol fiyatlarında küresel bazda gerileme Türkiye’de motorin ve benzinde yeni indirimleri de beraberinde getirdi.

26 Kasım 2018 itibariyle Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından(EPGİS) alınan bilgiye göre, motorinde pompa fiyatlarında 23 kuruş, benzinde ise 15 kuruş indirim yapılmıştı. Buna göre Ankara’da ortalama 6.28 liradan satılan motorinin litre fiyatı 6.05 lira, 6.35 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 6.20 olmuştu. İstanbul’da motorinin litre fiyatı 6.21 liradan 5.98 liraya, benzinin litre fiyatı 6.24 liradan 6.09 liraya gerilemişti. İzmir’de motorin 6.29 liradan 6.06 liraya, benzin ise 6.34 liradan 6.19 liraya gerileyerek kendine alıcı bulmuştu.

Bugün itibariyle Türkiye’nin yerli akaryakıt şirketi Türkiye Petrolleri enflasyonla mücadele kapsamında benzin ve motorinin litre fiyatlarında 5 kuruşluk bir indirime daha gitti.

Şirketten yapılan açıklamada Türkiye Petrolleri’nin Hazine ve Maliye Bakanlığınca başlatılan “Enflasyonla Topyekün Mücadele” programına destek verdiği belirtildi. Türkiye Petrolleri Genel Müdürü Çağdaş Demirağ, şirket olarak 55 yılın vermiş olduğu güç, deneyim ve enerjiyle Türkiye’ye hizmet vermeye devam edeceklerini belirtti. Müşterilerine daha kaliteli bir hizmet vermeyi hedeflediklerini belirten Demirağ, “Bugün ülkemizin yaşadığı sorunlarda çözümün bir parçası olmak için elimizi taşın altına koyuyor ve ülke genelinde bulunan 700’yakın istasyonumuzda geçerli olmak üzere benzin ve motorinde, bayilerimizle birlikte kazancımızdan fedakarlık ederek bu gece yarısından itibaren tavsiye edilen pompa satış fiyatları üzerinden litrede 5 kuruş indirim uyguluyoruz.” İfadelerini kullandı.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin