Beraberinde bir ilk motor mimarisini getirecek olan yeni Vw Golf nihayet bu bölümü ile de küçük küçük gündeme gelmeye başladı.

Geride bıraktığımız bu hafta da yeni 2020 Volkswagen Golf cephesinde iyice nabızların yükseldiğini görüyoruz.

İlginizi Çekebilir:  2020 Volkswagen Golf Kabin Detayları

İlk olarak markanın resmi kaynakları tarafından kokpiti işe ilgili çizimlerin paylaşıldığı yeni nesil, bir sonraki günlerde de karşımıza casus kameralara yakalanarak karşımıza çıktı.

Bu tür gelişmelerin artık iyice yaklaşmakta olan etkinlik ile ilgili heyecanı da körüklediğini biliyoruz. Volkswagen tarafı bu süreçte elindeki kartları daha seri bir şekilde açmaya devam ediyor.

İlk defa 8. nesille birlikte Volkswagen Golf’e dahil edilecek olan hibrit sistem, düzenlenen özel bir etkinlikte ufak parçaları ile tanıtıldı.

 

 

48V mimarisi üzerine kurulan yapının kullanıcı deneyimine ne denli etki edeceği ise geniş çaplı verilerin ortaya çıkması ile birlikte netleşecek.

Yeni 2020 Volkswagen Golf Geri Sayım Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Mühendislerin sistemle ilgili henüz çok fazla detay verdiğini söylemek çok zor. Genel itibari ile araç üzerinde konumlanacağı noktalar ve mekanik yapısı hakkında detayların paylaşıldığı yapının teknik verilere etkilerinden bazı parçaları paylaşıldı.

Audi, BMW ve Mercedes gibi markaların bir süredir modellerinde yer verdiği başlangıç jeneratörü temelli mild hybrid teknolojisi, Vw Golf’ün hen 100 km’de yakıt tüketimi 0,4 lt olumlu katkı sağlayacak.

 

 

Sistemin temel felsefesi ise oluşan kinetik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürerek, var olan lityum iyon bataryaların içerisine sonradan kullanılmak üzere depolamak.

Turbo gecikmesine de olumlu etki göstereceğini düşündüğümüz bu yapının, ivmelenme noktasındaki sürücü deneyiminde hissedileceği de söyleniyor.

İlginizi Çekebilir: 2021 Volkswagen Polo Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

1.0 lt’lik ve 1.5 lt’lik TSI motorlarda sunulacak olan hibrit sistemle birlikte karbon salınımda da iyileşmelerin olacağını bekliyoruz.

4 YORUMLAR

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin