2019 Cenevre Otomobil Fuarı’nda resmi olarak tanıtılan yeni Peugeot 208 modeli büyük ön ızgarası ve tamponun içine giren karakteristik LED gündüz farlarıyla çok dikkat çekiyor ve oldukça dinamik görünüyor.

2020 Peugeot 208 modeli büyük ve kaslı çamurluklar, plastik bir bölümle bağlanan stoplara eşlik eden eğimli bagaj kapağı ile birlikte küçük Aslan sportif bir arka tasarıma sahip olduğu görünüyor. Aracın bu tasarımı 2020 yılında bizleri oldukça iddialı bir 208 modelinin bir işaretçisi gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir: Volkswagen Yeni SUV Coupe Konseptini Tanıttı

Yeni jenerasyon Peugeot 208 modelinin iç  tasarım detaylarına baktığımız zaman ise iç mekanda Peugeot markasının iCockpit felsefesini yeni yorumuyla görüyoruz. Bu bölümde 3008’i hatırlatan hatlar dikkat çekiyor. Araç oldukça keskin hatlara ve dinamik bir görünüme kazandırılarak 2020 yılına ayak uyduruyor. Aracın yine iç kısmına baktığımız zaman geniş bir ekran ve bilgi-eğlence sistemi sunan teknolojik detaylar dikkati çekiyor.

PSA Grubu’nun CMP adını verdiği yeni platformu kullanan Peugeot 208 modeli DS3 Crossback E-Tense’ten tanıdığımız sistemin kullanıldığı elektrikli bir versiyon olarak da seçenekler arasında olacak. Teorik elektrikli sürüş menzili 300 km olarak tahmin edilen aracın 2019 yılının sonlarına doğru yollarda olması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: 2021 Volvo XC90 Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

Fiyatı hakkında henüz net bir bilgiye yer vermeyen Peugeot aracın fiyatını muadillerine ranla uygun tutarak 2020 yılında 208 modelinden büyük bir kar alabilir. Öyle ki 2019 Peugeot 208 modeli oldukça sevilen şirin bir model. Bir de bu model elektrik ile birleşince kullanıcıların oldukça seveceği bir otomobil 2020 yılında bizleri bekliyor olacak.

SIFIRARACAL.com sitesi üzerinde Peugeot 208 modelini inceleyebilir, aracın teknik detaylarına sitemiz üzerinde ulaşabilir ve 208 modelini muadilleri ile kıyaslayabilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz tüm marka ve model araçlar için sitemiz üzerinden fiyat teklifi alabilir ve bayiye gitmeden bir sıfır araç sahibi olabilirsiniz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin