2020 yılı Opel için oldukça önemli bir yıl. Öyle ki artık PSA’nın bir parçası olan Alman otomotiv devi, tarihinin en büyük dönüşümlerinden birini önümüzdeki yıl gerçekleştirmeyi hedefliyor ve bu sebeple önümüzdeki yıla çok önem veriyor. Fransız otomotiv devi Opel’e ait bir platform üzerine kurulacak yeni jenerasyon Opel Corsa ile başlayacak değişim markanın amiral gemisi modeli İnsignia ile devam edecek.

İlginizi Çekebilir: Türkiye’de Yılın Otomobili 7 Finalist

Kısa süre önce kış testinde görüntülenen 2019 Opel Insignia Grand Sport prototipi, ön bölümde yer alan kamuflajlar sayesinde gizlenmiş gibi görünüyor. Aracın prototipi üzerinde bulunan siyah bant değişiklikleri ne kadar gizlese de biz araç üzerinde değişiklik yapıldığını görüyoruz.

İkinci jenerasyon Insignia, Opel serisinin geri kalan modellerinde kullanılan yeni ızgarayı üzerinde barındıracak gibi görünüyor. Izgara paneli, daha ince farlarla çevrelenecek ve araç üst düzey bir görünüme kavuşacak gibi görünüyor. Üst modeller Opel modelleri LED teknolojisini tercih edilebilecek. Giriş seviyesi versiyonlarda ise geleneksek halojen farlar yer alacak.

Daha önce görüntülenen test modeller gibi bu prototipin de marka ve arka far kısmı gizlenmiş. Bu da demek oluyor ki aracın arka kısmında küçük çapta bir değişikliğe gidilmiş.  Sadece bir varsayımda bulunacak olursak aracın far kısmında ve aracın logo çevresinde değişiklik görebiliriz.

İlginizi Çekebilir: 2021 Renault Megane Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

Tahmin etmek zor olsa da Yeni Opel İnsignia PSA kaynaklı motorlara geçiş yapacak diyebiliriz. Fransız otomobil devi artık rakibi Ford Mondeo için dizel motor üretmiyor. Bunun yerine 2020 Opel İnsignia modelini daha performanslı bir hale getirmek için zaman harcayacak.

SIFIRARACAL.com sitesi üzerinde Opel İnsignia modeli ve diğer Opel modelleri hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz. Ayrıca dilediğiniz araçlar hakkında fiyat talep edebilir, araç karşılaştırması yapabilirsiniz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin