BMW markası emin adımlarla ttüm serisini yenilemeye devan ediyor. Öncelik SUV ve crossover modellerine ait olsa da Alman Otomotiv Devi diğer modelleri de ihmal etmiyor. BMW 4 Serisi 2019 yılının sonlarına doğru yeni jenerasyonu ile karşımıza çıkacak.

Günümüze kadar, iki kapılı modelin daha çok üstü açık versiyonlarına ait prototiplerini görmüştük ama otomobilin sert tavanlı bir versiyonu da bugünlerde bizleri karşılayacak. 2020 BMW 3 Serisi’ni bir coupe modele dönüştürmenin kolay bir iş olduğu söylenemez tabi ki. BMW, genellikle iki kapılı versiyonları temel aldıkları sedanlara göre daha farklı bir ön yüzle karşımıza çıkıyor. BMW 3 Serisi sedana göre daha agresif bir ön bölüme sahip olduğu fark edilen tasarım çalışmasında da aynı durumu görüyoruz.

İlginizi Çekebilir: Elektrikli 2020 Renault Kangoo Modelinin Yeni Konsepti

Ayrıca, dört kapılı model iki kapılı güzel bir coupe gibi görünüyor. Tüm gövdede önemli değişiklikler yapılması beklenen otomobilin orta gövde çizgisine, büyük kapılarına, yeniden tasarlanan tavanına ve D sütununa bakarak bu durum kendini fazlasıyla belli ediyor. Bahsi geçen tüm detaylar, ortaya muhteşem bir 4 Serisi Coupe çıkmasına zemin hazırlıyor.

 

Firmanın CLAR mimarisi üzerine kurulacağı bilinen otomobilin mevcut modele kıyasla 45 kilogram kadar daha hafif olması bekleniyor. Yeni modelin kaputunun altında dört ve altı silindirli motor seçenekleri yer alacak. Yelpazenin üzerine konumlanacak M4 versiyonu ise BMW’nin yeni 3.0 litrelik çift turbo motoruyla kullanıcının karşısına çıkacak.

İlginizi Çekebilir: 2021 Alfa Romeo Giulietta Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

Alman Otomotiv Devi yeni coupe modelinin tanıtımını bu yılın ilerleyen aylarında gerçekleştirecek gibi görünüyor.  BMW 4 Serisi Convertible modelinin ise 2020 yılının ilk çeyreğinde kullanıcı ile buluşması bekleniyor.

SIFIRARACAL.com sitesi üzerinden BMW marka ve modelleri için fiyat teklifi alabilir, araç karşılaştırmaları yapabilir ve bayiye gitmeden 0 km bir araç sahibi olabilirsiniz.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin