Yeni Renault Clio 28 Ocak 2019 Pazartesi günü tanıtılacak.

Nissan Micra modeli ile aynı platformu paylaşacak olan yeni nesil Renault Clio 28 Ocak Pazartesi günü görücüye çıkıyor. Renault, Clio kullanıcılarını heyecanlandıracak yeni teaser’da Fransız Hatchback’in logosunu ve amblemini gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: Toyota Yaris modelinde değişim gidiyor

 

 

Yeni Clio Hatchback daha ince ön farları daha keskin bir görünüme sahip olacak. Yeni Clio’nun gizli kapı kolları da yerini korumaya devam ediyor.  İç tasarım ise tam bir muamma. Orta konsolda çerçeveli bir ekran olacağı söylenirken bazı kontrollerin fiziksel tuşlar ile yapılacağı ifade edilmektedir. Gelmiş sürüş asistanları ile sürücülere daha rahat bir keyfi sunacağı söylenen kabin için artırılan materyaller konforlu bir seyahat sunacak.

Yeni 2019 Renault Clio yüksek sürüşlü crossover versiyonuna kavuşacak

Yeni Renault Clio, Nissan Micra modelinin kullandığı CMF-B platformunu kullanacak. 1.0 lt’lik turbo şarjlı benzinli motoru standart olarak sunulacak. Sadece benzinli motor isteyen kullanıcılar 1.3 lt’lik bir opsiyona daha sahip olacak. Dizel motor seçeneğinde ise 1.5 lt’lik bir güç ünitesi bulunuyor. Renault Clio’nun yarı hibrit olan PHEV türevleri de yolda. Yeni Renault Clio RS ise çok yakında yeni Clio ailesini hızlandırmak için gelecek.

İlginizi Çekebilir: En iyi Suv ödülünün sahibi Jeep Wrangler oldu

28 Ocak Pazartesi günü herkese açık olarak yapılacak lansmanın ardından ilk kez Renault Clio Cenevre Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak. Modelin satışlarının ise yıl sonundan önce pazara çıkması bekleniyor.

Etiketler:

renault clio 2015, renault clio fiyat

renault clio sahibinden, renault clio 1.5 dci

renault clio 2005, renault clio 2018

renault clio symbol, renault clio 4

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin