Mercedes markası giriş seviyesi modeli A35 hatchback Paris Otomobil Fuarı’nda tanıtılmıştı 2.0 litrelik 4 silindirli ve turboşarjlı üniteye sahip olan model 302 beygir gücü üretebilen A35 Sedan modelinin kamuflajı ise New York Otomobil Fuarı’nda yapılacak resmi tanıtımdan önce kalktı.

Mercedes modelinin Hatchback versiyonunun tüm pozitif yanlarını alan sedan modeli, daha geniş bagaj hacmi isteyen kullanıcılar içinde iyi bir alternatif. Aynı platformu kullanacak olan aracın ve AWD sürüşü kullanacak olan aracın aks aralığı da hatchback versiyonu ile eşit uzunlukta. Arka kısmındaki spoiler ile dikkat çekecek olan 2020 Mercedes A35 Sedan, 1 metreye yakın bagaj açıklığını üzerinde barındıracak. Mercedes-Benz şimdilik bagaj hacmini açıklamadı. Ancak bagaj hacminin ihtiyaçları karşılayacak genişliğe sahip olması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: 2021 Audi A9 Konsept, Fiyat ve Özellik Önizlemesi

Yeni Mercedes AMG-35 modelinin arka kısmı 94.4 santimetrelik kafa aralığı ile geliyor. Aracın ön koltukları ise hatchback versiyonunda yer alan ön koltukları ile aynı. Aracın koltuklarını eşlik eden dijital kokpit ve son model MBUX bilgi eğlence sistemi tamamlıyor. Mercedes A35 modelinin “AMG” logosunu taşımasına yardımcı olan 5 farklı sürüş modu bulunuyor. Bu modlardan seçim yapabileceğiniz ekranlarda, aracın içerisindeki ambiyans ışıklarını ayarlama şansınız da mevcut.

7 ileri vitesli şanzımana sahip olacak olan model, direksiyonun arkasındaki kollar sayesinde manuel olarak da yönetilebiliyor. Mercedes A35 modelinin 4Matic sistemi üretebilen ilk gücü standart olarak ön tekerlere iletebiliyor. İlerleyen safhalarda gücü 50/50 oranında dağıtmayı başaran model. Bağımsız fren sistemine de sahip. Bu fren sistemleri aracın virajlardaki performansını artırırken, ayarlanabilir süspansiyon sistemi sizlere rahat bir sürüş ile performansı sunuyor. 0-100 km/sa hıza 5 saniyenin altında ulaşabilen modelin azami hızı henüz açıklanmadı.

İlginizi Çekebilir: 2020 Audi RS6 Görüntülendi

Bununla birlikte yeni sedan fiyat etiketi olarak gizliliğini koruyor. New York Otomobil Fuarı’nda tanıtılması beklenen Mercedes A35 Sedan Amerika’da da satışa sunulacak.

SIFIRARACAL.com sitesi üzerinde Mercedes modelleri hakkında tüm teknik detayları öğrenebilir, Mercedes modelleri ve diğer marka-model araçlar için fiyat teklifi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın