Alman otomotiv devi Audi R8 modelini makyajlayarak yeni değişiklikler kazandırdı. Daha da keskinleşen hatlarıyla karizmatikliğini ön plana çıkaran Audi R8, sürüş dinamikliği ve performansında da hissedilir derece büyük değişiklik yapmış. Audi markasının kısa süre önce vermiş olduğu ipuçlarında tasarımla ile ilgili detayları görmeye başlamıştık.

2019 Audi R8 tüm karizmatikliği ve albenisiyle kullanıcılarının karşısında. Audi’nin yapmış olduğu bir başka güzel şey ise Coupe ve Spyder versiyonlarının aynı anda satışa sunulması oldu. 2019 yılının ilk yarısında makyajlanan Audi R8 satışa sunulacak.

Fotoğraflarında da görüldüğü gibi birtakım değişiklikler yaşanan Audi R8’te agresif yapısı ve çekici duruşuyla ön plana çıkıyor. Makyajlanan tasarımına süspansiyonlarda eklenince daha etkileyici bir hava katıyor.

İlginizi Çekebilir:2019 yılında yollara çıkacak 10 araç modelini sizler için derledik.

Peki makyajlanan Audi R8’in performansında neler değişti?

Kullanıcıları da Audi R8 modelindeki performans değişikliğinden haberdar idi. Altı silindirli yeni bir seçeneğiyle kullanıcılarıyla buluşacak. Henüz bu 6 silindirli seçeneği ile ilgili bir açıklama yapılmış değil.  Buna göre de 5,2 ltlik V10 makinenin farklı değerler ile kullanıcılarıyla buluşacağını anlayabiliriz.

Giriş seviyesinde bizleri 562 bg güç ve 550 Nm tork değerleri karşılıyor. Beygir gücünde 29 birim ve tork değerinde de 10 birim artarak gelen motor, R8’i 0’dan 100 km hıza sadece 3,4 saniyede çıkarıyor. Maksimum hızı ise 324 km/s çıkabilmektedir. Bir üst paketine baktığımızda ise 620 bg güç ev 580 Nm tork değerlerinin olduğunu görüyoruz. Bu performans değerlerine göre ise 0’dan 100’e 3,1 saniyede erişiyor.  Maksimum hızı ise 331 Km/s.

Tüm bu artışlarla birlikte değişiklik gösteren süspansiyonlarda büyük destek sağlıyor. Audi var olan elektrikli destekleri ve sürüş modları ile kullanıcılarını çok farklı değişikliklerin beklediğini belirtelim. Çok kısa zamanda yüksek hızla erişebilen Audi R8 buna istinan sağlam duruş fren sistemlerinde de büyük derece iyileştirmeler sağlamış.

İlginizi Çekebilir: 2019 BMW X7 Tanıtıldı! İşte BMW X7’nin Fiyatı, Özellikleri ve Fotoğrafları

Türkiye’nin en büyük sıfır araç parkında ilginizi çekebilecek yüzlerce aracı inceleyebilir ve karşılaştırma yapabilirsiniz. Araçları diğer modeller ile karşılaştırma yapabilirsiniz. Aklınıza takılan modelleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Sifiraracal.com web sayfamızdan Güncel araç fiyat listelerini, Renault fiyat listesini, otomobil kampanyalarını takip edebilirsiniz. Sitemizi önermeyi unutmayın. Tüm sıfır araç modellerinden haberdar olabilirsiniz. Bunun için sifiraracal.com internet sitemizi takipte kalın.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin