Yapılan araştırmalara göre 2018 yılının en az arızalanan otomobiller listesinin ilk sırasında Toyota modelleri yer alıyor.

Amerikalı CarMD şiketinin yapmış olduğu araştırmalarına göre son 22 yıl içinde üretilen 5 buçuk milyon otomobiller ile ilgili verileri analiz ederek tüm otomobil markalarının üretmiş olduğu araçların motorlarında meydana gelen arızalar tespit edildi.

Yapılan bu araştırmaların sonucunda Toyota modellerinin motorlarında arıza en az olarak belirlendi. Böylelikle dünyanın en az arızalananı ve en güvenilir araçları arasında Toyoto otomobilleri ile lider oldu.

İlginizi Çekebilir:Yeni Suzuki Swift Türkiye’de

 

Araştırmalar sonucunda açıklanan listenin bonusunda sürpriz marka yer alıyor.

Japon otomotiv devi Mazda modellerinde ortalama olarak onarım maliyeti en az olan otomobil markası olarak belirlendi. Mazda her yeni modelleri ile kullanıcılarını etkilemeye devam ediyor. Hem kaliteden ödün vermiyor hem de daha iyi performanslar sunuyor.

 

 

Listenin ilk sırasında Toyota otomobilleri en az arıza yer alıyor.

Genel olarak hibrit araçları ile tanınan Toyota modelleri ile otomobil tutkanlarını daha kaliteli ve daha güvenilir araç sunma misyonuyla üretimine devam eden Toyota kalitesiyle kendinden çokça söz ettiriyor.

 

 

Listenin 2. sırasında ise Acura markası yer alıyor.

Japon otomobil üreticisi Honda’nın lüks otomobiller segmentinde sadece Amerika, Kanada ve Hong Kong ülkeleri için üretimini sağladığı Honda teknolojisi ile üretilen Acura markasıdır.

 

 

Listenin 3. sırasına ise Hyundai yerleşiyor.

1960 ve 1970 yıllarında Güney Kore’de üretimine başlanan Hyundai modelleri günümüzde üretim yelpazesini çokça genişleterek tüm dünyaya otomobilleri ile hitap etmektedir.

 

 

Listenin 4. sırasında yer alan marka Honda

Japon otomotiv devi Honda geniş üretim yelpazesi ile tüm dünyaya kaliteli ve güvenilir araç üretmeyi kendine amaç edinmiştir.

 

 

Listenin son sırasında otomotiv devi Mitsubishi yerleşiyor.

Son zamanlarda üretip kullanıcılarına sunduğu Mitsubishi Eclips Cross suv modeli ile dillerden düşmüyor.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin