Premium sınıfın gözde aracı Range Rover Sport 2018’den itibaren İlk kez Plug-in Hybrid versiyonuyla sokaklara çıkacak. 2020 yılında tamamen elektrikli araç üretimine geçecek Range Rover, sport serisi ile bu yönde ilk adımını atıyor.

2018 model yılıyla Sport ailesine yapılan dokunuşlar her ne kadar makyaj olarak adlandırılsa da, bu eklentilerin araca ciddi bir karakter kattığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sport, Sport P400e ve Sport SVR olmak üzere üç farklı sürümde asfalta çıkacak Range Rover Sport geçirdiği değişim ile sınıfında fark oluşturacak.

Aailenin en güçlü üyesi olan SVR, yerini aldığı modele oranla ufak bir iyileşmeyle bizi karşılarken, 5.0 litrelik sekiz silindirli motoruyla 575 PS güç ve 4,5 saniyelik 0-100 değeriyle sol şeritlerin iddialı bir üyesi olma konusunda kararlı.

3.0 litrelik V6 motor seçeneğinin de devam ettiği ailenin asıl merak edilen noktası olan Plug-in Hybrid versiyonuna baktığımızdaysa 2.0 litrelik dört silindirli benzinli motor ile 13.1 kWh’lık batarya ve elektrik motorunun birlikteliğiyle karşılaşıyoruz. Bu iki güç ünitesinin bir araya gelmesiyle 404 PS güç ve 640 Nm tork değerlerine sahip olan P400e’nin 0-100 değeri 6,3 saniye, maksimum sürat değeriyse 220 km/s olarak paylaşılıyor.

Sadece elektrik modunda Mercedes S-Serisi’nde olduğu gibi 50-51 kilometre kullanılabilen aracın bataryası 2 saat 45 dakika civarında tamamen dolu hale getiriliyor. Burada gözlerimizin şehir içi kullanım adına

80 ile 100 kilometre aralığını aradığını da belirtmeden geçmeyelim.

Olumsuz olarak gösterebileceğimiz bir husus ise aracın arka koltuklarının altına ve bagaja yerleştirilen bataryalar nedeniyle 780 litre olan bagaj hacmi 703 litreye düştü.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin