Audi, 2018 de yollarda olacak A7 Sportback’i tanıttı.

A7, yeni A8’le beraber Audi’nin en güncel ‘MLB Evo’ platformunda yer alıyor. Araç, eskisine göre biraz daha kısa olmasına rağmen, 10 mm daha uzun aks açıklığı ve kabinde 21 mm daha geniş yaşam alanı sunabiliyor.

Bir önceki A7’ ye oldukça benzeyen yeni A7, sportif karakterini daha da ön plana çıkarmışa benziyor. Araçtaki ızgara ve yeni far kombinasyonu sportif görünümün altında yatan en önemli nedenlerden biri. Stop lambaları ise bütünü kapsayan görünümü ile ilgi çekiyor. 120 km/s hızda otomatik olarak açılan spoiler da A7’nin yenilikleri arasında yer alıyor.

3,0 lt’lik turbo beslemeli TFSI V6 motor, 340 HP’lik güç ve 500 Nm tork üretiyor. 7 ileri vitesli S tronic şanzıman ve quattro dört tekerlekten çekiş sistemiyle gücünü yere aktaran otomobil, 0-100 km/s hızlanmasını 5,3 saniyede tamamlayabiliyor. Aracın maksimum hızı ise birçok performanslı otomobilde olduğu gibi 250 km/s olarak sınırlandırılmış. 6 silindirli ve 4 silindirli dizel ve benzinli motorlar ise üretimin başlamasından hemen sonra açıklanacak.

Tüm motor seçeneklerinde standart olarak sunulacak olan sistem 48V’luk elektrik sistemi ve lityum iyon bataryayı içeriyor. 55-160 km/s hız aralığında aktif olarak çalışan sistem performans kayıplarını minimuma indiriyor. 2018 model yıllı Audi A7 55 TFSI quattro S tronic versiyonuyla Almanya’da 67.800 euro‘dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Cevap Ver

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin